Abażur – Dywany z bawełnianego sznurka
Abażur

Abażur

Pomimo że robiłam już wcześniej pokrowce na lampkę, ten abażur to pewna nowość i przyjemna odmiana po dywanach. Inny kształt i forma, inny sposób wykonania i inny, niż dywanowy, splot. Aczkolwiek splot wykorzystywałam już przy robieniu poszewek na poduszki, a przynajmniej jego bardzo podobną wersję, ponieważ na potrzeby abażura musiałam go trochę zmodyfikować.

Abażur wykonałam z jasnoszarego bawełnianego sznurka, tego samego którego używam do dziergania dywanów. Jest przymocowany do metalowego stelażu, ściśle go oplata, zatem pranie w pralce odpada. Może być jednak prany ręcznie razem ze stelażem. Zależało mi na maksymalnym naciągnięciu sznurka, aby dokładnie odwzorować wklęsłości i ten efekt udało się osiągnąć.

Początek oplatania.
abażur
Już opleciony stelaż.
abażur

abażur

abażur

I docelowo z nogą, jako kompletna lampa w miejscu zamieszkania 😉 Wszystkie poniższe zdjęcia zamieszczam dzięki uprzejmości posiadaczy lampy. Ich autorem jest Hubert Janiszewski, a pod tym linkiem można obejrzeć inne fotografie jego autorstwa.

abażur

abażur

abażur

abażur

5 Comments

  1. Anja

    Jestem oczarowana tym abażurem. Mam podobną starą lampę po Babci, więc szukam pomysłu na odnowienie abażuru. Lubię sama bawić się w odnawianie mebli do mojego domu. Pani dzieło jest świetne. Jakiego sznurka Pani użyła, i jakiej grubości? Może udałoby mi się samej takie coś zrobić, choć szydełko ostatnio w ręku miałam 15 lat temu. Z góry dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *