Dywan mozaika, wielokolorowy – Dywany z bawełnianego sznurka
Dywan mozaika, wielokolorowy

Dywan mozaika, wielokolorowy

Dywan mozaika to nic innego jak odświeżona wersja polygonalu.  Dotychczas nie zrobiłam dwóch identycznych dywanów tego typu, nawet jeśli miały jednakowy rozmiar. Ten z dzisiejszego wpisu jest większy, dlatego miałam możliwość dołożenia dodatkowych elementów w beżu i ecru, a co najważniejsze, dla mnie, jest symetryczny. Nie jest to może matematyczna symetria, ale powtarzalność poszczególnych fragmentów dywanu niejako w negatywie. Dzięki tej powtarzalności dostrzegam pewien sens w kompozycji i sprawia mi to osobliwą przyjemność 🙂 Zdarzało mi się przy niektórych wcześniejszych modelach spędzić po kilka godzin na samym przesuwaniu elementów i analizowaniu kompozycji. Tym razem poszło znacznie łatwiej.

Rozmiar: 140 x 160 cm.
Wielokolorowy, bo użyłam 5 kolorów: jasnoszarego, szarego, grafitowego, beżowego i naturalnego (ecru).

mozaika wielokolorowy

mozaika wielokolorowy

mozaika wielokolorowy

mozaika wielokolorowy

mozaika wielokolorowy

2 Comments

  1. Ewa

    Witam, a czy jest możliwe, że prześle mi Pani schemat jednego sześciokąta? Jestem baaardzo początkującą szydełkowiczką i nie wiem jak sobie wyliczyć słupki czy półsłupki. W kazdym razie jestem nakręcona na taki dywanik :), bedę się uczyć tak długo, aż zrobie poprawnie.
    Pozdrawiam Ewa

    1. petelkowo.pl

      Dobry wieczór, przykro mi, ale nie mam schematu ani do tego dywanu, ani do żadnego innego, ponieważ wykorzystuję podstawowe sploty. W Internecie na pewno Pani coś znajdzie. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *