Dywan podwójny dwustronny od petelkowo.pl
Dywan podwójny średni, 150×180

Dywan podwójny średni, 150×180

Coraz częściej wykonuję na zamówienie dywan podwójny, który nazwałam tak dla uproszczenia, bowiem powstaje z podwójnej ilości materiału. Temu właśnie zawdzięcza swoją grubość, miękkość i mięsistość, ale także i ciężar. Robi się go trudniej, tzn. wymaga większego nakładu siły, a mniej więcej w połowie pracy jest zwyczajnie bardzo ciężki podczas przekładania z jednej strony na drugą. Ale może to dlatego, że nie należę do osiłków, a wagi jestem raczej piórkowej 🙂 Niemniej bardzo podoba mi się efekt końcowy i szczerze polecam takie rozwiązanie, zwłaszcza tam gdzie dywan pełni rolę nie tylko dekoracyjną, ale stanowi również ochronę przed chłodem.

Taki dywan trudniej jest uprać w warunkach domowych. A raczej nie tyle w warunkach domowych, co w pralce. Dla przykładu model z tego wpisu waży mniej więcej 10-12 kg, po namoczeniu prawdopodobnie dwa razy tyle. Chyba nie ma pralki która poradziłaby sobie z takim ciężarem. Pozostaje panie ręczne, w tym przypadku raczej nożne, które przetestowałam na swoich dywanach, lub pralnia, gdzie należy wspomnieć, że dywan jest wykonany z bawełnianego sznurka z poliestrowym rdzeniem. Mam tu oczywiście na myśli całkowite odświeżenie, ponieważ odkurzanie jest jak najbardziej możliwe.

Dywan podwójny, jak większość modeli, zwłaszcza jednolitych i w pasy, ma jednakową strukturę po obu stronach, dlatego może być używane dwustronnie. Jest to niezwykle cenne, zwłaszcza dla posiadaczy jasnych modeli 😉

Wielkość: 150×180 cm
Kolor: jasnoszary
Cena: 1370 zł  – dostępny na zamówienie


Dywan może być wykonany w dowolnym rozmiarze. Szacunkową cenę interesującej wielkości dywanu można wyliczyć tutaj.


dywan podwójny

dywan podwójny

dywan podwójny

dywan podwójny

Tutaj w towarzystwie kompletu dwóch małych, szarych dywaników do sypialni. Widać wyraźnie różnicę w grubości splotu.

dywan podwójny

dywan podwójny

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *