Dywany Ręcznie Robione - Sznurkowe i Bawełniane | Petelkowo

Dywany sznurkowe

Dywany sznurkowe, dywany bawełniane, dywany ręcznie robione. Czym są?

Dywany sznurkowe, dywany bawełniane, dywany ręcznie robione – takimi nazwami opisuję chodniki i dywany, które powstają w mojej pracowni. Ich nazwa pochodzi od materiału, z którego powstają, czyli bawełnianego sznurka odzieżowego wypełnionego poliestrowym rdzeniem. Wypełnienie usztywnia materiał i nadaje mu grubość około 5 mm. dywan-sznurowany

Sznurek kupuję u polskiego producenta, a wybrałam go po przetestowaniu kilku innych, ale tylko ten spełnił moje oczekiwania odnośnie jakości splotu i wytrzymałości. Nadal jest to jednak sznurek bawełniany, a więc delikatny, dość elastyczny i miękki.

Jak powstają?

Dywany bawełniane w całości wykonuję ręcznie, niezależnie od ich rozmiaru czy kształtu. Posługuję się techniką szydełkową. Pomimo że ilość splotów szydełkowych jest ogromna w moich pracach niezmiennie korzystam z tych najprostszych, ponieważ cenię proste, minimalistyczne formy. Cieszą się one również największą popularnością wśród moich Klientów. Nie znaczy to, że nie wprowadzam zmian. Wręcz przeciwnie – jestem otwarta na propozycje ulepszeń czy realizację indywidualnych projektów Klientów.

Czym się wyróżniają?

Jest to jedna z zalet dywanów ręcznie robionych. Możliwość samodzielnego opracowania projektu dywanu czy chodnika, jego kształtu, wielkości, doboru kolorów, zgodnie z własnymi potrzebami i upodobaniami. Można również odwzorować modele istniejące lub wprowadzić do nich swoje modyfikacje.

Dywan sznurkowy nie musi być typowy, a jego ostateczny wygląd zależy wyłącznie od pomysłowości i otwartości na zmiany.

dywan-recznie-robionyPoza ciekawym wyglądem warto podkreślić, że dywany i chodniki bawełniane są bardzo przyjemne dla stóp, miękkie i elastyczne. A jeśli wykorzystać podwójną ilość materiału stają się już bardzo mięsiste. Oprócz funkcji dekoracyjnej mogą stanowić ciekawe zabezpieczenie przed chłodem podłogi.

Dwustronne?

Nie do przecenienia jest możliwość dwustronnego wykorzystania dywanu sznurkowego. Większość modeli wykonuję splotem, który wygląda dokładnie tak samo po obu stronach dywanu. W innych wypadkach splot nawet jeśli różni się wyglądem nadal jest na tyle interesujący, że odwrócenie dywanu na drugą stronę jest bezpieczne. Nawet w przypadku dywanów we wzory, pasy czy łączenia wykonanie jest na tyle starannie, że śmiało można korzystać z funkcji dwustronności. dywany-bawełniane

W miarę możliwości korzystam z maksymalnie długich nieciętych odcinków sznurka. Oznacza to, że kupuję sznurek w kilometrach i łączę tylko tam, gdzie został maszynowo przecięty podczas produkcji i odmierzania. Taka metoda znacznie ogranicza ilość łączeń w samym produkcie, a i te ukrywam, aby nie były widoczne.

 Dla kogo?

Cieszy mnie rosnąca popularność dywanów sznurkowych. Pytają o nie Klienci ceniący indywidualne rozwiązania, ręczne wykonanie oraz proste formy. Dywany ręcznie robione są ciekawym dodatkiem zarówno w minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach, jak również tych bardziej tradycyjnych. Doskonale sprawdzają się w pokojach dziecięcych, gdzie wygoda i czystość mają duże znaczenie. dywany-sznurkowe

 Jak dbać?

Na co dzień dywany bawełniane mogą być odkurzane i trzepane, a jeśli jest taka potrzeba również prane w niskiej temperaturze i suszone na płasko. Drobne zanieczyszczenia najlepiej usuwać na bieżąco za pomocą delikatnego detergentu.

dywany-sznurkoweZ uwagi na wielkość i ciężar niektórych modeli, konieczne może być korzystanie z pralni. W każdym przypadku zasady prania obowiązują jak dla rzeczy bawełnianych.

Przy normalnym użytkowaniu długo utrzymują fason, nie ulegają deformacjom, nie marszczą się ani zwijają.

 Współpraca

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania i kwestie, których nie ujęłam w tym opisie. Zachęcam do kontaktu i zapoznania się z galerią produktów.

Jeśli masz już projekt dywanu i szukasz wykonawcy również zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Zapraszam!

Zapisz

Zapisz

Zapisz