Gruby jasnoszary 220x260 – Dywany z bawełnianego sznurka
Gruby jasnoszary 220×260

Gruby jasnoszary 220×260

Dzisiejszy wpis poświęcam najnowszemu dywanowi w rozmiarze 220×260 cm. Pomimo podobieństwa formy i koloru, różni się od dotychczasowych modeli, a różnica ta wynika z faktu, że zrobiłam go w całości podwójną 'nitką’. Zyskał dzięki temu bardzo przyjemną mięsistość, miękkość i oczywiście grubość. Do tego muszę dodać również znacznie większą wagę, co dla osoby o wadze piórkowej stanowi nie lada wyzwanie 😉

Jestem bardzo zadowolona z ostatecznego efektu, ale początki były trudne. Nie pomnę już ile razy rozpoczynałam, a następnie prułam ten gruby jasnoszary dywan. A on w jakiś nienaturalny sposób rósł albo kurczył się nie zważając na nic. W końcu znalazłam na niego sposób i po raz pierwszy zrobiłam dywan używając naprzemiennie szydełek o różnej grubości.

Od pracy nad dywanem trudniejsze okazało się tylko jego pakowanie, a to ze względu na wagę oczywiście 😉

gruby jasnoszary

gruby jasnoszary

gruby jasnoszary

gruby jasnoszary

A to moment, w którym wizja bliskiego końca dodaje sił do dalszej pracy 🙂

gruby jasnoszary

 

7 Comments

  1. petelkowo.pl

   Dziękuję 🙂 Jedyne co przychodzi mi do głowy to precyzyjne przerabianie wszystkich oczek, zwłaszcza brzegowych, które łatwo pominąć albo dodać nadmiarowe. Niczego innego nie stosuję.

 1. Beata

  Jest piękny , muszę wypróbować to łączenie dwóch sznurków jednocześnie ,może przy jakimś pojemniczku :)za niedługo mój dywan pokarzę 🙂

 2. Agnieskza

  Jest przecudny…..Jest szansa żeby taki zamówić? Już widzę go w moim biało – szarym salonie…..Jaka byłaby cena takiego dywanu?

  1. Ola

   Cudo! Proszę o informację ile taki dywan waży,że było go ciężko spakować i jaka jest jego cena? Czy wykonane przez Pętelkowo dywany można prać?
   Pozdrawiam

   1. petelkowo.pl

    Pani Olu, ten dywan był naprawdę ciężki. Nie ważyłam go, ale szacuję wagę na ok. 20 kg. Może być prany, jest to bawełna, ale w domowych warunkach to bardzo trudne. Cena dla tej wielkości i tego konkretnego modelu – 220 x 260 cm – to 2800 zł. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *